SMOKY JOE

SMOKY JOE

Utworzono: 07-02-2013

 Publika szaleje, skandując Smo-ky, Smo-ky! Mimo kresu sił i świstu pary w uszach, nie poddajesz się, podnosząc do ust kolejnego stout’a o przyjemnym, torfowo-asfaltowym posmaku. Czego nie robi się dla sławy i miłości do piwa!

Właśnie tak będzie się prezentowało nasze najnowsze dzieło Whisky Extra Stout- Smoky Joe. Nasz pomysł w zasadzie jest prosty, wzięliśmy na warsztat klasyczny stout eksportowy i postanowiliśmy nadać mu nieco zadziornego charakteru. Wybór padł na słód dymiony, w naszym odczuciu idealnie współgrający z tęgim charakterem tego stylu. Jako wielcy fani whisky z Islay postanowiliśmy zamiast klasycznego słodu wędzonego buczyną, sięgnąć po surowiec stosowany od wieków przy produkcji szkockiego destylatu.
W ten sposób w naszej recepturze znalazł się słód wędzony oryginalnym szkockim torfem. Jest to produkt o zdecydowanym charakterze i wysokiej zawartości fenoli, czyli związków nadających torfowy, dymiony aromat gotowemu piwu. Surowiec będzie stanowił 1/8 zasypu Smoky Joe. Sam nie mogę się doczekać efektów jakie uda nam się osiągnąć, eksperymenty w AleLaboratorium wypadły nad wyraz interesującą.
Smoky pojawi się w butelce i w kegu już na początku marca mam nadzieje, że zostanie z nami na dobre. Premiera z naszym udziałem tym razem będzie miała miejsce w Poznaniu, o szczegółach będę informował na bieżąco.
Bartek,
SMOKY JOE

Przejdź do góry strony