SAINT NO MORE CZYLI KRÓTKA HISTORIA ŚWIĄT WEDŁUG ALEBROWARU

SAINT NO MORE CZYLI KRÓTKA HISTORIA ŚWIĄT WEDŁUG ALEBROWARU

Utworzono: 07-12-2016

W piątek 9 grudnia do sprzedaży trafi Saint No More 2016. Będzie to piąta edycja naszego piwa świątecznego. Z okazji tego jubileuszu zapraszam Was na przegląd wszystkich edycji Saint No More.

Rok 2012 

Pamiętacie edycję Saint No More z 2012 roku? W pierwszym okresie działalności naszego projektu dopiero kształtowiśmy naszą wizję piwnej rewolucji. Po bardzo intensywnych miesiącach, obfitujących w szalone pomysły postanowiliśmy przygotować piwo, które będzie nieco spokojniejsze i swoim pomysłem wpisze się w klimat świąt Bożego Narodzenia. Tak powstała receptura Christmas Ale, ciemnego piwa uwarzonego z dodatkiem miodu wielokwiatowego i leżakowanego z płatkami dębowymi.
Nowością na rynku piw rzemieślniczych było opakowanie świąteczne, które zaprojektował Ostecx Créative. Pudełko powstało w wariancie przeznaczonym do samo składania, co przysporzyło nam mnóstwo radości.

Rok 2013

Był rok 2013 a my uwarzyliśmy IPA na święta. Co to się działo, pół piwnego światka pytało jak to możliwe, żeby mocno chmielone ale było piwem bożonarodzeniowym? Odpowiedz była bardzo prosta, chmiel Simcoe wnosi do piwa aromaty żywiczne, stąd do choinki już tylko jeden mały krok. A później… przez kolejne lata odpowiadaliśmy na pytania kiedy znów uwarzymy nasze najlepsze piwo.

Rok 2014 przyniósł największą bibę jaką kiedykolwiek zorganizowaliśmy!

Ale po kolei! Do uwarzenia świątecznego piwa zaprosiliśmy naszego serdecznego przyjaciela Jan Halvor Fjeld z Bryggerhuset Veholt. W ten sposób powstało Saint No More 2014 Hoppy Dark Ale.

Dla uzupełnienia, ponownie uwarzyliśmy recepturę z poprzedniego roku Single Hop Simcoe IPA. Niezawodny Ostecx Créative przygotował specjalne opakowanie oraz AleBrowarową kartkę świąteczną.

Szczerze napisawszy, nie mieliśmy pomysłu na miejsce, w którym miałaby się odbyć premiera nowego piwa. Dlatego zorganizowaliśmy ankietę, którą w cuglach wygrał Lublin  za sprawą “niewielkiej” pomocy ze strony zorganizowanej społeczności beer geeków zrzeszonej pod szyldem Piwnego Lublina. Kolejne miejsca zajęły Kraków i Wrocław. Nie chcieliśmy nikogo rozczarować i ruszyliśmy w najdłuższą i najbardziej intensywną trasę premierową w naszej historii. Zobaczcie sami:

Rok 2015 Saint No More 2015 Black Double Rye IPA

Do uwarzenia zeszłorocznej wersji Saint No More zaprosiliśmy gościa Kjetila Jikiuna z Σολο Your Cretan Craft Beer. Pomysłów było sporo, dyskusje toczyły się do późnych godzin wieczornych ale w końcu zwyciężyła propozycja uwarzenia podwójnej, żytniej ciemnej IPA.

Znów styl, który nie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia, ale czy nie po to powstały browary rzemieślnicze, żeby łamać konwencje i wyznaczać nowe trendy?
Premiera nowej odsłony Saint No More odbyła się w warszawskim lokalu Kufle i Kapsle. Impreza udała się świetnie a piwo zebrało bardzo dobre recenzje i tak jak reszta naszych świątecznych pomysłów także ta receptura przeszła do historii.

Piąte urodziny Saint No More i premiera edycji 2016

W tym roku obchodzimy pięciolecie seri piw świątecznych ze stajni AleBrowaru. Ten skromny jubileusz będziemy świętować w bardzo szczególnych warunkach. W sobotę 9 grudnia spotkamy się w Gdyni i we Wrocławiu w naszych firmowych barach aby spróbować  tegorocznego Saint No More. To będą pierwsze święta w naszych wymarzonych lokalach. Mamy nadzieję ze spotkamy się tam wszyscy razem, aby wznieść toast za pomyślność kokosowym porterem, czyli tegoroczną wersją Saint No More.

Wasze zdrowie!

Przejdź do góry strony