MAMY PLAN!

MAMY PLAN!

Utworzono: 31-01-2013

 Cały styczeń pracowaliśmy nad pomysłami na rok 2013. Z tej burzy mózgów powstał plan rozszerzenia piwnej rewolucji AleBrowaru. Zamierzam dziś o nim opowiedzieć myślę, że Wam się spodoba.

Browar
Nasze największe marzenie i największe wyzwanie! Cała ekipa AleBrowaru ciężko zasuwa, żeby zrobić ten najważniejszy krok. Piszemy, dzwonimy, liczymy z każdym dniem sprawa zbliża się do szczęśliwego finału. Chciałbym, żebyście przed pierwszymi urodzinami AleBrowaru znali wszystkie szczegóły i datę pierwszego warzenia. Nie łatwo sprostać takiemu projektowi, ale z Waszym wsparciem damy radę.
Piwa
To co nakręca nasza pasję to praca z piwami zarówno z tymi, które już miały swoją premierę jak i z tymi, które dopiero się pojawią. Wszystkie siedem piw zaprezentowanych w zeszłym roku zawita w Waszych szklankach ponownie. Kilka z nich czekają spore zmiany.  Pierwsza w obroty zostanie wzięta Lady Blanche. Nasz witbier swoja powtórkę będzie miał na przełomy maja i czerwca. Michał, piwowar już teraz pracuje nad poprawkami. Pierwsza i jak myślę najważniejsza będzie użycie płynnych drożdży. Wraz z Politechniką Gdańska uruchamiamy projekt propagacji drożdży do Lady Blanche, co wraz ze zamianami w recepturze przyniesie orzeźwiającą odmianę w upalne dni.
Nie zapominamy o spragnionych nowości piwnych freakach. AleBrowar przygotował na nadchodzący sezon cztery zupełnie nowe receptury. Pierwsza z nich będzie miał premierę już niebawem, początkiem marca. Kolejne piwo, specjalne i niezwykle to nasz prezent z okazji pierwszych urodzin AleBrowaru.  Piwo będzie miało premierę w maju, w limitowanej edycji. Kolejne nowości pojawią się wraz z upływem kolejnych miesięcy.
Festiwale i spotkania
Piwne imprezy to najlepsza zabawa, jaką możemy Wam ofiarować w tym roku ich nie zabraknie. Chciałbym, żebyśmy się spotkali w różnych miejscach, aby wspólnie celebrować nasze piwa. Gdzie więc będziecie mogli nas spotkać? Na pewno pojawimy się we Wrocławiu, Żywcu, Lublinie i Cieszynie. Na mapie imprez, co roku pojawiają się nowe miasta w 2013 będą to Lubin i Kraków. Mam nadzieję, że to nie wszystko i festiwali będzie nam przybywać.
Zupełnie oddzielna historią są spotkania AleBrowaru już od kilku miesięcy odbywające się w najlepszych pubach w całej Polsce. Nie zamierzamy z nich rezygnować. Regularnie będziemy się pojawiać we wszystkich miejscach, do których nas zaprosicie żeby porozmawiać o naszych piwach.
Dostępność
Moim największym zmartwieniem w zeszłym roku była dostępność naszych piw. Nad tą kwestią spędziłem wiele czasu i straciłem sporo nerwów. Ten rok przyniesie korzystne zmiany. Po pierwsze udało nam się zabezpieczyć zapas amerykańskiego chmielu, niezbędnego do produkcji Rowing Jack, Black Hope i Amber Boya. Ponad tona kilku odmian tego „zielonego złota” spokojnie czeka w chłodni. Nie powinniście mieć żadnych kłopotów z nabyciem naszego sztandarowego American IPA.
Drugim aspektem dostępności jest dystrybucja, którą nadal chcemy rozszerzać tak abyście mogli delektować się naszymi piwami w całym kraju. To żmudna praca, ale przynosi efekty, czego przykładem jest dzisiejsza premiera lanego Rowing Jack w Lublinie. Myślę, że takich drobnych momentów do świętowani będziemy w tym roku mieli znacznie więcej.
Niespodzianki
Last but not least- niespodzianki. Nie byłbym sobą gdybym już na początku roku zdradził wszystkie nasze pomysły i plany. W końcu piwo to przede wszystkim dobra zabawa a tej w nowym roku Wam na pewno nie zabraknie. Zamierzamy zrobić to z odpowiednim wykopem, dlatego o części naszych pomysłów dowiecie się … jak już wejdą w życie.
To będzie dobry rok.
Bartek,
MAMY PLAN!

Przejdź do góry strony