JAK POWSTAJĄ PIWA ALEBROWARU

JAK POWSTAJĄ PIWA ALEBROWARU

Utworzono: 07-11-2012

 Dziś w sklepach i w pubach pojawi się od dawno wyczekiwana Naked Mummy. To ukoronowanie miesiąca ciężkiej pracy, jakim jest wprowadzenie na rynek nowego piwa, natchnęło mnie do opowiedzenia Wam o tym jak dobieramy style piwa i jak powstają nasze pomysły. 

Zakładając AleBrowar mieliśmy konkretna wizję tego jakie piwa chcemy warzyć i jak je dobierać. Cześć tego pomysłu jest Wam znana, część zapewne będzie dla Was zupełną nowością. Najważniejsze jest oczywiście to, że chcemy warzyć wyłącznie piwa górnej fermentacji. Głęboko wierzę w to, że tylko kochając piwo można je warzyć na najwyższym poziomie. My kochamy Ale. Dlatego każde piwo, które opuszcza nasz macierzysty browar jest produktem pracy drożdży górnej fermentacji.
Kolejnym pomysłem było podzielenie naszego portfolio na dwie części. Pierwsza z nich obejmuje piwa, które chcemy warzyć przez cały rok. Do tej grupy zaliczyliśmy Rowing Jack, Black Hope, Amber Boy i Sweet Cow. Wybór takich gatunków jest owocem wielu godzin naszych przemyśleń i rozmów, prawdziwej burzy mózgów. Poświęcamy dużo czasu na dopracowywanie każdego piwa, dobrym przykładem tego jest Amber Boy, który w nowej odsłonie jest innym piwem niż to z premierowej warki. Duży nacisk kładziemy także na to aby były one szeroko dostępne w wersji lanej. Wraz z piwami ze stałej oferty będą się pojawiać gadżety takie jak koszulki czy podkładki. Cztery piwa to nie koniec, planujemy dla Was jeszcze kilka niespodzianek. Nie moglibyśmy sobie odmówić tej przyjemności, każde nowe piwo to dobra zabawa i ciekawa przygoda.
Druga część naszej oferty to piwa sezonowe. Jak wiecie wiele wspaniałych trunków jest mocno osadzonych w realiach pór roku, świąt czy cyklicznych eventów. Dlatego też podjęliśmy decyzje o tym, żeby wprowadzić piwa sezonowe, które będą pojawiać się cyklicznie raz do roku. Takim trunkiem jest Lady Blanche- nasz witbier, który będzie Wam umilał gorące dni, nic nie gasi pragnienia tak jak to przepyszne belgijskie piwo pszeniczne. Kolejnym piwem zwianym z porą roku jest Naked Mummy, piwo dyniowe co roku będzie rozjaśnień pochmurne, jesienne dni. Następnym sezonowym gościem na Waszych stołach będzie piwo świąteczne, które właśnie leżakuje w oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Pomysłów mamy wiele i wraz z upływem czasu przedstawiać będziemy kolejne sezonowe produkty AleBrowaru.
Bardzo ważną rzeczą jest to abyście pamiętali, że nie zamierzamy warzyć piw jednorazowych. Każde piwo które wypuszczamy, prędzej czy później zostanie ponownie zaprezentowane. To jest nasz pomysł na AleBrowar. W bardzo prosty sposób przekłada się to na nasza ofertę. Dzierżawiąc cześć mocy produkcyjnych browaru Gościszewo, mamy możliwość jednorazowego uwarzenia trzech piw. Dlatego możecie się spodziewać dwóch piw ze stałej oferty oraz jednego sezonowego.
Przed nami jeszcze sporo dobrej zabawy, bądźcie z nami. Czekam na wrażania z degustacji pumpkin ale, dzielcie się nimi na naszym profilu facebook, albo piszcie do mnie na adres: bartek [AT] alebrowar [DOT] pl
Bartek,
JAK POWSTAJĄ PIWA ALEBROWARU

Przejdź do góry strony