ALEBROWAR W POZNANIU

ALEBROWAR W POZNANIU

Utworzono: 04-06-2012

 W miniony piątek 1 czerwca ekipa AleBrowaru gościła w Poznaniu. Do stolicy wielkopolski pojechaliśmy, żeby świętować otwarcie pubu Ministerstwo Browaru, w który zagościły nasze piwa. Przy okazji odwiedziliśmy Setkę, gdzie akurat odbywał się weekend z piwami z browarów kontraktowych, wśród których nie zabrakło Rowing Jacka, Black Hope i Lady Blanche. Tym samym udało nam się zaliczyć dwie imprezy jednego wieczoru, niezły wynik.

Otwarcie Ministerstwa wypadła świetnie. Punktualnie o 20 napełniono pierwsze kufle. Liczba spragnionych piwa przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, dawno nie widziałem takich kolejek. Wśród dziesięciu rotacyjnych nalewaków, dwa należały do Rowing Jacka i Black Hope. Tego dnia wersja beczkowa Czarnej Nadziei miała swoją poznańską premierę. Sami stanęliśmy za barem, żeby spytać jak Wam smakują nasze piwa, to była wielka frajda. Jesteście niesamowici! Sam pub urzekł nas swoim wystrojem i klimatem, chętnie odwiedzimy to miejsce ponownie. Mamy też nadzieję, że nasze piwa na stałe zagoszczą w ofercie Ministerstwa. Bartkowi i Krzyśkowi należą się gratulacje za stworzeni wspaniałego miejsca, w którym jasno świeci płomień piwnej rewolucji.
Ledwie 500 metrów dalej znajduje się kolejny lokal jasno błyszczący na piwnej mapie poznania – Pub Setka. Na miejscu pojawiliśmy się już wczesnym popołudniem mieliśmy chwilę, żeby poznać się i porozmawiać z załogą Setki. Chłopaki od niedawna funkcjonują w nowej, większej i bardziej prestiżowej lokalizacji. Oprócz nowego lokum urzekł nas wybór piw, którego nie powstydziliby się niejeden specjalistyczny sklep piwny. Wśród przeszło 400 marek każdy piwny maniak znajdzie coś dla siebie. Jedaka największym hitem Setki jest chłodnia, ten popularny na zachodzie sposób serwowania i przechowywania piwa dopiero dociera do Polski. W pubie pomieszczenie chłodnicze przypomina instalacje jakie niedawno widziałem w Anglii. Nasze piwa są niepasteryzowane i niefiltrowane, dlatego chłodnia to najlepszy z możliwych sposobów na najwyższą jakość naszych trunków. Bardzo przyjemnym momentem wizyty była możliwość spotkani i rozmowy z ludźmi, którzy piją nasze piwa. Było świetnie.
Poznań to niezwykle miejsce, które bardzo szybko dołączyło do elity najbardziej piwnych miast w kraju. Z przyjemnością odwiedzimy Was ponownie, rzadko zdarza się jednego dnia spotkać tylu ludzi oddanych piwnej pasji.
Bartek.
ALEBROWAR W POZNANIU
ALEBROWAR W POZNANIU
ALEBROWAR W POZNANIU
ALEBROWAR W POZNANIU
ALEBROWAR W POZNANIU
ALEBROWAR W POZNANIU

Przejdź do góry strony