NEWSY

INFORMACJE NA NASZYCH ETYKIETACH

Wednesday, 5 February 2014

Szeregi miłośników piwa rzemieślniczego ciągle rosną i bardzo dobrze im nas więcej tym, szybciej rozprzestrzeni się piwna rewolucja. Jeśli jesteś początkujący i dopiero zaczynasz przygodę z AleBrowarem, przygotowałem dla Ciebie małą ściągę na temat oznaczeń na naszych etykietach.


TEMPERATURY SERWOWANIA ALEBROWARU

Wednesday, 29 January 2014

Wśród wielu ciekawych pytań na ASK.FM pojawiają się prawdziwe perełki. Jedna z nich zainspirowała mnie do napisania tego tekstu. Mam na myśli pytanie o sugerowane temperatury serwowania naszych piw. Macie racje pytając o to, bo jakoś do tej pory ten temat nam umknął, czym prędzej więc nadrabiam zaległości. W rozwinięci posta znajdziecie grafikę z temperaturami.


ALEBROWAR ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA!

Monday, 27 January 2014

Pamiętacie jeszcze naszą akcję odpowiadania na Wasze pytania? Postanowiliśmy ją kontynuować w nieco zmienionej formie, mam nadzieje że dużo wygodniejszej dla wszystkich naszych fanów. Od dzisiaj wszystkie pytania możecie zadawać za pomocą serwisu Ask.FM. Pytać mogą  zarówno zarejestrowani jak i anonimowi użytkownicy. Warto tez przejrzeć pytania, które zostały zadane do tej pory, bo są wśród nich prawdziwe perełki. Wszystko znajdziecie pod tym linkiem:


WYBIERZ ALEPIWO

Friday, 3 January 2014

Hej AleFani!
Dajemy Wam niepowtarzalną szansę na zdecydowania, jakie piwo mamy uwarzyć w pojedynczej warce o wybiciu 3000 litrów. Warzenie odbędzie się 27-01-2014 roku. Żeby było jeszcze ciekawiej, pozwolimy Wam wybrać zmiany jakie wprowadzimy w zwycięskiej recepturze. Pamiętajcie, że możecie wybrać tylko jedną opcję. Zwycięskie piwo zostanie specjalnie oznaczone i wysłane do pubów i sklepów. O ich pełnej liście będziemy informować na naszej stronie i profilu.
Teraz tylko od Was zależy jak będzie wyglądała specjalna edycja AlePiwa.

ALEBROWAR W 2013 ROKU

Wednesday, 18 December 2013

Razem z premierą Saint No More zakończyliśmy rok 2013, który był niezwykle ciekawy i intensywny. Cieszymy się, że byliście z nami i wspieraliście nas w tych dobrych i tych troszkę gorszych chwilach. Przyjrzyjmy się wieć naszemu dorobkowi i troszkę powspominajmy.


ZAPYTAJ ALEBROWAR

Thursday, 22 August 2013

Zanim wyruszę na Chmielaki Krasnostawskie postanowiłem zebrać Wasze dotychczasowe pytanie i na nie odpowiedzieć. W komentarzach kilkukrotnie padła sugestia o odpowiedz w formie tekstowej, więc jak to mówią “nasz klienta nasz Pan”. Pytać możecie oczywiście cały czas, na kolejna partie pytać odpowiem w przyszłym tygodniu.


CHMIELAKI KRASNOSTAWSKIE 2013

Monday, 19 August 2013

Już w najbliższy weekend 23-25 sierpnia, odbędą się coroczne dożynki chmielowe “Chmielaki Krasnostawskie 2013″. W tym roku, AleBrowar będzie gościł na święcie Chmielarzy i Piwowarów. Bardzo się z tego powodu cieszymy, tym bardziej że zdajemy sobie sprawę, jak trudno dostać nasze piwa w regionie województwa lubelskiego. Będzie to wspaniała okazja do poznania naszych fanów z tych okolic, a także do zaprezentowania  piw AleBrowaru piwoszom, którzy jeszcze ich nie próbowali.


AREK RZĄDZI W KONKURSACH PIW DOMOWYCH!

Monday, 17 June 2013

W miniony weekend w czasie konkursu piw domowych odbywającego się w Żywcu, Arek zdobył pierwsze miejsce w kategorii Dunkelweizen. To już drugie zwycięstwo Arka w tym sezonie przypominam, że nie tak dawno zwyciężył w VII Grodziski Konkurs Piw Domowych „Prawie jak – Grodzisz”. Staramy się pamiętać o swoich korzeni i o ile czas pozwala wciąż warzyć piwa w domowym zaciszu. Oba zwycięskie piw na pewno z czasem pojawią się w naszej ofercie. Listę wszystkich laureatów znajdziecie w rozwinięciu posta.


ORTODOX- NOWA SERIA PIW ALEBROWARU.

Sunday, 26 May 2013

Na jednym z warzeń stwierdziliśmy, że warto coś zmienić i warto pokazać Wam zupełnie inny świat piwa. W tej serii będzie warzyć piwa troszkę inne, może mniej spektakularne, może bez amerykańskiego chmielu, za to warte poznania. Ortodoksyjność będzie się wiązała z tym, że będziemy unikać wszelkich hybryd, piwa będą czyste stylowo.


WYSTARTOWALIŚMY!

Wednesday, 8 May 2013

Po kilku miesiącach przygotowań wreszcie wystartowaliśmy. W minioną sobotę 5 maja AleBrowar – nowa inicjatywa kontraktowa zadebiutowała przed polskimi piwoszami. Z naszymi piwami dotarliśmy do Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Warszawy i Torunia. 


W JEDNOŚCI SIŁA!!!

Monday, 8 April 2013

Mamy dla Was prawdziwą bombę. Wczoraj w browarze Na Jurze wspólnymi siłami browaru PINTA, Piwoteki Narodowej oraz AleBrowaru narodziła się pierwsza w Polsce piwna kooperacja. W pocie czoła uwarzyliśmy wspólne piwo z okazji potrójnych urodzin naszych projektów.


CZEKOLADA SMOKY JOE JUŻ DOSTĘPNA!

Thursday, 21 March 2013

 Smoky Joe to kompozycja stworzona przez Manufakturę czekolady we współpracy z AleBrowarem. Jaśminowe nuty ziarna kakao z Ekwadoru idealnie pasują do Whisky Extra Stoutu. 


PRAWDZIWE PIWO I PRAWDZIWA CZEKOLADA

Tuesday, 19 February 2013

Żadne koszulki, żadne otwieracze ani szklanki, tym razem poszliśmy na całość i do premiery Smoky Joe przygotowaliśmy dla Was… czekoladę. W tym celu połączyliśmy siły z Manufakturą Czekolady i tak powstała pierwsza w Polsce wędzona czekolada. Właśnie dostaliśmy próbki, jest moc!


ALEBROWAR DOCENIONY PRZEZ PIWOSZY

Tuesday, 12 February 2013

W piątek 8 lutego ogłoszona laureatów dorocznego plebiscytu konsumenckiego przeprowadzonego przez portal Browar.Biz. Jest to chyba najważniejszy i najbardziej miarodajny piwny plebiscyt w Polsce, dlatego tak bardzo cieszy nas jego wyniki.


SMOKY JOE

Thursday, 7 February 2013

Publika szaleje, skandując Smo-ky, Smo-ky! Mimo kresu sił i świstu pary w uszach, nie poddajesz się, podnosząc do ust kolejnego stout’a o przyjemnym, torfowo-asfaltowym posmaku. Czego nie robi się dla sławy i miłości do piwa!


MAMY PLAN!

Thursday, 31 January 2013

Cały styczeń pracowaliśmy nad pomysłami na rok 2013. Z tej burzy mózgów powstał plan rozszerzenia piwnej rewolucji AleBrowaru. Zamierzam dziś o nim opowiedzieć myślę, że Wam się spodoba.Przejdź do góry strony