NEWSY

HOPSASA- MOKRY CHMIEL

Thursday, 11 September 2014

Początek września to jedyny okres w roku, kiedy piwosze i piwowarzy mogą obcować ze świeżym, mokrym chmielem. Postanowiliśmy wykorzystać tą okazję i uwarzyć specjalną wersję piwa HopSasa chmielonego żywą szyszką.


POLSKI CHMIEL

Tuesday, 9 September 2014

Postanowiliśmy odmienić bieg historii i wielowiekową tradycje. Końcem sierpnia spakowaliśmy dobrze naostrzone topory i ruszyliśmy najechać zimie Wikingów. Szpiedzy donieśli, że na najlepsze łupy możemy liczyć w okolicach Grimstad.


ALEBROWAR I TURBOKOLOR

Friday, 22 August 2014

Z przyjemnością zapraszamy Was na premierę kolekcji Turbokolor Jesień/Zima 2014 „Men with Dirty Hands”, która odbędzie się 30 sierpnia w warszawskim VETERAN” SHOP & GALLER.
„Men with Dirty Hands ” to mężczyźni, faceci, chłopcy, kolesie opętani chęcią tworzenia, a nie bojący się pobrudzić sobie rąk w trakcie realizowania pasji, która ich definiuje. Nieważne, czy warzą piwo, budują motocykle, jeżdżą na deskorolce, malują obrazy, fotografują czy golą brody. 


JOHN CHERRY- CHERRY SOUR ALE

Thursday, 14 August 2014

“Kupujcie, próbujcie – cudowny eliksir na wszystkie troski świata! Wiśniowy w barwie i zdecydowanie kwaśny w smaku. Tylko dzisiaj, tylko teraz – niepowtarzalna okazja, by ukoić duszę eksperymentalnym sour ale.”


IPA SINGLE HOP HBC 342 I HBC 430

Saturday, 9 August 2014

W oparciu o wyniki Waszego głosowania uwarzyliśmy dwa pierwsze piwa z serii Single Hop. Na pierwszy ogień poszły dwie odmiany eksperymentalne HBC 342 i HBC 430. Piwa będą miały 14 stopni Plato i zasyp identyczny jak przy HopSasa. Efektów naszej pracy będzie można spróbować za około 5 tygodni.

GŁOSUJEMY NA CHMIEL DO SERII SINGLE HOP!

Wednesday, 6 August 2014

Tak jest! Dzisiaj znowu to Wy macie głos i możecie wybrać dwie odmiany chmielu, których użyjemy do dwóch piw z serii Single Hop. Ograniczenia infrastruktury nie pozwalają uwarzyć nam czterech różnych piw, dlatego zdecydowaliśmy się podzielić serię na dwa etapy.


GOLDEN MONK

Tuesday, 24 June 2014

Oto X- Golden Monk, czyli dziesiąte piwo AleBrowaru. Tym razem postanowiliśmy zrobić to nieco inaczej. Wiecie jak mocno jesteśmy zaprzyjaźnieni z Ostecx Creative agencją, która przygotowuje oprawę graficzną naszych piw. Chcemy im podziękować za świetną robotę, którą wykonują. Wymyśliliśmy więc, że oni zaprojektują etykietę, my wymyślimy do niej piwo. Obie ekipy mają zupełną dowolność i nie ingerują w swoje pomysły.


HOP SASA- POLISH IPA SINGLE HOP IUNGA

Monday, 23 June 2014

Cudzym chmielicie, swego nie znacie – spokojna jestem z natury, ale miarka się przebrała. Już ja zrobię porządek z tymi Hop Headami! Jak im zaśpiewam, tak zatańczą i w podskokach uwarzą piwo z lubelskim chmielem!


DEEP LOVE KLIP Z WARZENIA

Wednesday, 18 June 2014

Mamy dla was małą niespodziankę, klip z warzenia Deep Love, które miało miejsce w browarze Gościszewo. Razem z zaproszonymi gośćmi i ekipom Nøgne Ø bawiliśmy bardzo dobrze. Efekty naszej współpracy są dostępne w pubach i sklepach, tymczasem zobaczcie jak to wyglądało od kuchni.
Miłego oglądania.

DEEP LOVE -KOOPERACJA Z NØGNE Ø

Friday, 6 June 2014

Przedstawiamy Wam owoce naszej kooperacji z Nøgne Ø: Det Kompromissløse Bryggeriet West Coast Belgian Rye IPA- Deep Love- wyraz naszej głębokiej miłości do chmielu!


CRAZY MIKE- SKOPIE CI TYŁEK

Tuesday, 3 June 2014

Pierwszym piwem jakie prezentujemy pod szyldem Hop Heads of Poland jest Crazy Mike Double IPA. Sami jesteśmy podekscytowani tym, że w końcu uzupełniamy ofertę o ten styl. Wielu z Was oczekiwało właśnie takiego piwa, dlatego tym bardzie się cieszymy mogąc zaprezentować Mikea.


HOP HEADS OF POLAND

Friday, 30 May 2014

W głowie chmiel, w sercu piwo
Przyszedł czas na piwny coming out. Od teraz AleBrowar to Hop Heads of Poland – pochmielona społeczność, do której zapraszamy wszystkich szukających w piwie mocniejszych doznań. I nie mówimy tu o zawartości alkoholu – ale aromacie i smaku, które wprowadzają nas do innego, lepszego świata piwa

B-DAY2.0 WARZYMY PRZEWRÓT MLECZNY!

Tuesday, 22 April 2014

Przewrót Mleczny, to druga edycja wspólnego urodzinowego projektu Browaru PINTA, Piwoteki Narodowej i AleBrowaru. W tym roku połączyliśmy siły, żeby uwarzyć dla was Double Chocolate Milk Stout. Nazwa pochodzi od surowców użytych w procesie produkcji. Tym „magicznym” dodatkiem jest laktoza — cukier mleczny. Chcieliśmy nadać odświętnego charakteru dlatego podnieśliśmy ekstrakt piwa tak, aby uzyskać wersję podwójną. Dodatkowo Przewrót był leżakowany z 100 kg prażonego ziarna ekwadorskiego kakaowca.
Efekty naszej pracy poznacie już niedługo, tymczasem zapraszam na relacje z warzenia piwa:

NOWE PIWO Z SERII ORTODOX- MILD!

Tuesday, 8 April 2014

Już za dwa tygodnie premiera naszego nowego piwa z serii Ortodox będzie to Mild. Mild to bardzo ciekawe i mało znane piwo. Ten angielski styl charakteryzuje się lekkością i wysoką sesyjnością. Nasza interpretacja będzie piwem o ekstrakcie 10 BLG i 4,2% alkoholu. Żeby nieco osłodzić Wam czas oczekiwania nagraliśmy degustacje w wykonaniu Michała.


SMOKY JOE WERSJA FANOWSKA

Thursday, 13 March 2014

Smoky Joe w wersji fanowskiej już gotowy. Zgodnie wynikiem głosowania w ankiecie, zmieniliśmy recepturę w ten sposób, żeby z piwa wycisnąć jeszcze więcej aromatów i smaków whisky. Po pierwsze, zwiększyliśmy udział słodu wędzonego torfem o 100%. Po drugie, piwo było leżakowane z płatkami dębowymi z beczek po whisky. 


GOLDEN MONK POWRACA!

Thursday, 27 February 2014

Już dzisiaj nowa warka Golden Monka wyjeżdża z browaru wprost do waszych ulubionych sklepów i pubów. Zanim jednak przypomnicie sobie smak samego piwa zaprasza na film z warszawskiej premiery w Kuflach i Kapslach… impreza była niesamowita.Przejdź do góry strony